Stoner Polski to internetowy magazyn artystyczno-kulturalny. Tworzony przez kolektyw zapaleńców: poetów, grafików, artystów multimedialnych, histeryków, domatorów. Chcemy po raz pierwszy skutecznie na gruncie polskim zaszczepić pojęcie stonera: nie odcinając się od korzeni, jednocześnie spoglądamy na stonera zdecydowanie szerzej.

Pokutuje mylny wizerunek stonera leniwego, siorbiącego każdą pulpę jak mus jabłkowy. Niech stoner stanie się filozofią pokrętnego poszukiwania, które nie kończy się wraz z mocną jazdą. Niech stoner stanie się mitem powrotu do kultury, bezwstydnym gliczem tarzającym się w jej zgliszczach, bełkotliwym i ważnym dialogiem na wygięte kwestie artystyczne. Pragniemy pokazać, że stoner  to nie tylko lekkie amerykańskie komedie i ciężkie gitarowe riffy (choć tego nigdy za wiele), a wspaniały zbiór estetyk i gatunków – daleki od jakiegokolwiek puryzmu. Dlatego poszukujemy sztuki: odjechanej, psychodelicznej, surrealistycznej, dadaistycznej, odpychającej, kwaśnej, nieznośnej, pobudzającej, onirycznej etc. Od Grzegorza Turnaua po Tromę, od Harlana Ellisona po Zdzisława Beksińskiego, od Yolandi po Allena Ginsberga, od neo-giallo po lo-fi sci-fi etc.

Jak mawia american sweetheart Jonah Hill: „Weed is tight, weed is tight”. Trudno nam się z nim nie zgodzić, ale jeżeli sami z różnych przyczyn nie popalacie, a lubicie sztukę niesamowitą na przeróżnych płaszczyznach – zostańcie z nami, mamy mnóstwo wolnego miejsca na ten kulturowy trip!